post-slider-wd - en to hy translation catalogue (428 entries)

en: All
hy: բոլորը

en: Changes must be saved.
hy: Փոփոխությունները պետք է փրկել:

en: You must select at least one item.
hy: Դուք պետք է ընտրեք առնվազն մեկ իրը.

en: Items Succesfully Duplicated.
hy: Նյութերի հաջողությամբ duplicated.

en: Item Succesfully Deleted.
hy: Item հաջողությամբ Deleted.

en: Error. Please install plugin again.
hy: Error: Խնդրում ենք տեղադրել plugin կրկին.

en: Items Succesfully Deleted.
hy: Նյութերի հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Item Succesfully Published.
hy: Item հաջողությամբ Հրատարակված.

en: Items Succesfully Published.
hy: Նյութերի հաջողությամբ Հրատարակված.

en: Item Succesfully Unpublished.
hy: Item հաջողությամբ Unpublished.

en: Items Succesfully Unpublished.
hy: Նյութերի հաջողությամբ Unpublished.

en: Global Options
hy: Global Ընտրանքներ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Include scripts/styles only on necessary pages
hy: Ներառել սցենարներ / ոճերի միայն անհրաժեշտ էջերում

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Helps to decrease page load time. Might not function with some custom themes.
hy: Օգնում է նվազեցնել էջը ծանրաբեռնվածության ժամանակ: Չի աշխատի որոշ մաքսային թեմաներով:

en: Add font-family:
hy: Ավելացնել տառատեսակը ընտանիք:

en: Add to Google fonts
hy: Ավելացնել Google տառատեսակների

en: Add font-family
hy: Ավելացնել տառատեսակը ընտանիք

en: The added font family will appear in the drop-down list of fonts.
hy: Այն է, տառատեսակը ընտանիքը կհայտնվի բացվող ցանկում տառատեսակների.

en: Post Sliders
hy: Հաղորդագրություն Ավելացված է: կարգավորիչներ մուտք գործելու,

en: Publish
hy: Հրատարակել

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Duplicate
hy: Կրկնակի

en: Add new
hy: Ավելացնել նոր

en: Name
hy: Անուն

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Bulk Actions
hy: գործողություններ

en: Apply
hy: Դիմել

en: Shortcode
hy: Հակիրճ

en: PHP function
hy: PHP գործառույթը

en: Published
hy: Հրատարակված է

en: Action
hy: գործողություն

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Do you want to delete selected items?
hy: Ցանկանում եք ջնջել ընտրված կետերը.

en: Edit post slider
hy:  Խմբագրել Գրառման Slider

en: Create new post slider
hy: Ստեղծել նոր post slider

en: Modification Date
hy: Մոդիֆիկացիայի ընտրությունը կօգնի լրացնել Date

en: Number of Comments
hy: Միավորների քան-Մեկնաբանություններ

en: Post Title
hy: Հաղորդագրություն Ավելացված է Title

en: Menu Order
hy: Մենյու Order

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Random
hy: Պատահական

en: Select
hy: ընտրել

en: Hour
hy: Ժամ

en: Day
hy: Օր

en: Week
hy: Շաբաթ

en: Month
hy: Ամիս

en: Left
hy: Ձախ

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Right
hy: Աջ

en: None
hy: Ոչ մեկը

en: Solid
hy: Ամուր

en: Double
hy: Կրկնակի

en: Groove
hy: Ակոս

en: Ridge
hy: Ծայր

en: Inset
hy: Ներդիր

en: Outset
hy: Մեկնելը

en: Chevron
hy: Հեծանակ

en: Angle
hy: Անկյուն

en: Circle
hy: Շրջան

en: Minus
hy: Մինուս

en: Square
hy: Քառակուսի

en: Lighter
hy: Վառիչ

en: Normal
hy: Սովորական

en: Bold
hy: Համարձակ

en: Twitter
hy: Ծլվլոց

en: Fade
hy: Մարել

en: Slice Horizontal
hy: Կտոր Հորիզոնական

en: Fan
hy: Հովհար

en: Scale In
hy: Ծավալով

en: Zoom Fade
hy: Zoom մոռացվել

en: Parallel Slide Horizontal
hy: Զուգահեռ Slide Հորիզոնական

en: Parallel Slide Vertical
hy: Զուգահեռ Slide Ուղղահայաց

en: Slice 3D Horizontal
hy: Կտոր 3D Հորիզոնական

en: Slice 3D Vertical
hy: Կտոր 3D Ուղղահայաց

en: Slice 3D Horizontal Random
hy: Կտոր 3D Հորիզոնական Պատահական

en: Slice 3D Vertical Random
hy: Կտոր 3D Ուղղահայաց Պատահական

en: Blind
hy: Կույր

en: Tiles
hy: Սալիկներ

en: Block Scale Random
hy: Block Scale Պատահական

en: Cube Horizontal
hy: Cube Հորիզոնական

en: Cube Vertical
hy: Cube Ուղղահայաց

en: Cube Random
hy: Cube Պատահական

en: Slice Vertical
hy: Կտոր Ուղղահայաց

en: Slide Horizontal
hy: Slide հորիզոնական

en: Slide Vertical
hy: Slide Ուղղահայաց

en: Kaleidoscope
hy: Խճանկար

en: Blind Horizontal
hy: Blind Հորիզոնական

en: Blind Vertical
hy: Blind Ուղղահայաց

en: 3D Random
hy: 3D Պատահական

en: Bounce
hy: Ցատկում

en: Pulse
hy: Զարկերակ

en: RubberBand
hy: Rubberband

en: Swing
hy: Ռիթմ

en: Wobble
hy: Տատանվել

en: Hinge
hy: Կրունկ

en: RollIn
hy: Rollin

en: Flip
hy: Մատով խփել

en: RollOut
hy: Գլորել

en: FadeOut
hy: Աներեւութանալ

en: ZoomOut
hy: Մանրացնել

en: Some options are disabled in free version.
hy: Որոշ տարբերակներ են հաշմանդամ ազատ տարբերակը.

en: You can't edit the layer in free version.
hy: Դուք չեք կարող խմբագրել շերտ ազատ տարբերակը.

en: This option is disabled in free version.
hy: Այս տարբերակը անջատված է ազատ տարբերակը.

en: Slider title
hy: Slider վերնագիր

en: Save as Copy
hy: Պահել որպես Copy

en: Cancel
hy: Վերացնել

en: Settings
hy: Կառավարում

en: Global
hy: Համաշխարհային

en: Carousel
hy: Կարուսել

en: Navigation
hy: Նավարկություն

en: Timer bar
hy: Ժմչփ բար

en: Reset settings
hy: Վերակայել կարգավորումները

en: Dimensions:
hy: Չափերը:

en: Maximum width and height for slider.
hy: Առավելագույն լայնությունը եւ բարձրությունը համար slider.

en: Hide on small screens:
hy: Թաքցնել փոքր էկրաններին:

en: Hide slider when resolution is smaller than
hy: Թաքցնել slider, երբ բանաձեւը փոքր է, քան

en: Full width:
hy: Full լայնությունը:

en: Ratio
hy: Հարաբերակցություն

en: The image will stretch to the page width, taking the height based on dimensions ratio.
hy: Պատկերը կլինի ձգվել դեպի էջը լայնությամբ, հաշվի առնելով, որ բարձրության վրա հիմնված չափերը հարաբերակցությունը.

en: Full width on small screens:
hy: Full լայնությունը փոքր էկրաններին:

en: Full width slider when resolution is smaller than.
hy: Full լայնությունը Slider, երբ բանաձեւը փոքր է, քան.

en: Background fit:
hy: Նախապատմություն տեղավորել:

en: Cover
hy: Կազմ

en: Fill
hy: Լրացնել

en: Contain
hy: Պարունակել

en: Static slides order direction:
hy: Ստատիկ սլայդներ պատվիրել ուղղությունը:

en: Ascending
hy: Աճող

en: Descending
hy: Նվազման

en: Featured image
hy: Գլխավոր պատկերը

en: Allow adding only posts containing featured image.
hy: Թույլ տալ, որ ավելացնելով միայն պարունակող հաղորդագրություններ հատկություններով պատկերը.

en: Set the alignment of the slider.
hy: Սահմանել դասավորվածության slider.

en: Effect:
hy: Հետեւանքները:

en: Some effects are disabled in free version.
hy: Որոշ բարդություններ են հաշմանդամ ազատ տարբերակը.

en: Effect duration:
hy: Հետեւանքները տեւողությունը:

en: Define the time for the effect.
hy: Սահմանել ժամանակ է ուժի մեջ:

en: Parallax Effect:
hy: Parallax հետեւանքները:

en: The direction of the movement, as well as the layer moving pace depend on the z-index value.
hy: The ուղղությունը շարժման, ինչպես նաեւ շերտը շարժվող տեմպերը կախված Z-index արժեքի.

en: Choose whether to autoplay the sliders or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք autoplay կարգավորիչներ մուտք գործելու, թե ոչ:

en: Two way slideshow:
hy: Երկու ճանապարհ Slideshow:

en: Slideshow can go backwards if someone switch to a previous slide.
hy: Slideshow կարող է գնալ հետընթաց, եթե ինչ-որ մեկը անցնել նախորդ slide.

en: Enable loop:
hy: Միացնել հանգույց:

en: Time Interval:
hy: Time ինտերվալ:

en: sec.
hy: վրկ.

en: Set the time interval for the change of the sliders when autoplay is on.
hy: Սահմանել ժամանակ ընդմիջումից համար փոփոխության կարգավորիչներ մուտք գործելու, երբ autoplay է.

en: Stop on hover:
hy: Stop վրա սավառնել:

en: The option works when autoplay is on.
hy: Որ տարբերակն աշխատում է, երբ autoplay է.

en: Choose whether to have the slides change in a random manner or to keep the original sequence.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է, որ սլայդներ փոխել է պատահական ձեւով կամ պահել բնօրինակը հաջորդականությունը.

en: Start with slide:
hy: Սկսեք slide:

en: The slider will start with the specified slide. You can use the value 0 for random.
hy: The Slider կսկսվի նշված slide. Դուք կարող եք օգտագործել արժեքը 0 է պատահական.

en: Music:
hy: Երաժշտություն:

en: Choose whether to have music/audio track playback with the slider or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է երաժշտություն / աուդիո track նվագարկումը հետ slider, թե ոչ.

en: Music url:
hy: Երաժշտություն url:

en: Only .aac,.m4a,.f4a,.mp3,.ogg,.oga formats are supported.
hy: Միայն .ՀԱԵ, .m4a, .f4a, .mp3, .ogg, .oga ֆորմատները են.

en: Choose to have faster load for the first few images and process the rest meanwhile.
hy: Ընտրեք ունենալ արագ բեռը համար առաջին մի քանի պատկերների եւ մշակել մնացածը, միաժամանակ.

en: Background color:
hy: Ֆոնի գույնը:

en: Transparency value must be between 0 to 100.
hy: Transparency արժեքը պետք է լինի 0-ից մինչեւ 100-ի:

en: Set the border width, type and the color.
hy: Սահմանել սահմանային լայնությունը, տեսակի եւ գույնի.

en: Border radius:
hy: Border շառավիղը:

en: Use CSS type values.
hy: Օգտագործեք CSS տեսակի արժեքները.

en: Set a margin for the slider.
hy: Սահմանել մարժա է slider.

en: Use CSS type values (e.g. 10px 10px 5px #888888).
hy: Օգտագործեք CSS տեսակը արժեքները (օրինակ, 10px 10px 5px # 888888).

en: Right click protection:
hy: Right սեղմեք պաշտպանությունը:

en: Disable image right click possibility.
hy: Կասեցնել պատկերի աջ սեղմեք հնարավորությունը.

en: Layer out on next:
hy: Շերտ դուրս հաջորդ:

en: Choose whether to have the layer effect out regardless of the timing between the hit to the next slider or skip the effect out and get to the next image.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է ունենա շերտի ազդեցությունը դուրս, անկախ ժամանակին միջեւ հարվածից հաջորդ slider, կամ բաց թողնել ազդեցություն են, եւ հասնել հաջորդ պատկերով.

en: Text layer character limit:
hy: Տեքստ շերտը բնույթը սահմանափակում:

en: This will limit the number of characters for post content displayed as a text layer.
hy: Սա կլինի սահմանափակել շարք կերպարների համար գրառումը բովանդակության ցուցադրվեր որպես տեքստային շերտ.

en: Published:
hy: Հրատարակված է:

en: Choose whether to publish the mentioned slider or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք հրապարակել է նշված slider, թե ոչ:

en: Carousel is disabled in free version.
hy: Կարուսելը անջատված է ազատ տարբերակը.

en: Carousel:
hy: Կարուսել:

en: If you activate this feature the effects you had chosen in Global settings for your slider will not play.
hy: Եթե ​​դուք ակտիվացնելու այս առանձնահատկությունը այն հետեւանքները, դուք ընտրել էր գլոբալ պարամետրերը ձեր Slider չի խաղալու.

en: Number of images for carousel:
hy: Միավորների քան-պատկերների համար կարուսել:

en: Carousel image ratio:
hy: Կարուսել պատկերի հարաբերակցությունը:

en: The value must be between 0 and 1.
hy: Արժեքը պետք է լինի 0 եւ 1:

en: Container fit:
hy: Container տեղավորել:

en: Fixed width:
hy: Ֆիքսված լայնությունը:

en: Background image angle:
hy: Ֆոնային պատկեր անկյունը:

en: Background image grayscale:
hy: Ֆոնային պատկեր գորշավուն:

en: You can change the color scheme for background images to grayscale. Values must be between 0 to 100.
hy: Դուք կարող եք փոխել գույնը սխեման ֆոնային պատկերներ Գորշի սանդղակ: Արժեքները պետք է լինի 0-ից 100-ի:

en: Background image transparency:
hy: Ֆոնային պատկեր թափանցիկության:

en: You can set transparency level for background images. Values should be between 0 to 100.
hy: Դուք կարող եք սահմանել թափանցիկության մակարդակը ֆոնային պատկերներ: Արժեքները պետք է լինի 0-ից 100-ի:

en: Next / Previous buttons:
hy: Նախորդ / Հաջորդ կոճակները:

en: Choose whether to display Previous and Next buttons or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է ցույց տալ նախորդ եւ հաջորդ կոճակներ, թե ոչ:

en: Mouse swipe navigation:
hy: Mouse swipe Նավիգացիա:

en: Touch swipe navigation:
hy: Touch swipe նավարկություն,

en: Mouse wheel navigation:
hy: Mouse անիվի Նավիգացիա:

en: Keyboard navigation:
hy: Ստեղնաշար Նավիգացիա:

en: Show Navigation buttons:
hy: Ցույց տալ Navigation կոճակները:

en: On hover
hy: On սավառնել

en: Always
hy: Միշտ

en: Select between the option of always displaying the navigation buttons or only when hovered.
hy: Ընտրել միջեւ տարբերակը մշտապես ցուցադրելը նավիգացիոն կոճակները կամ միայն այն ժամանակ, երբ hovered.

en: Image for Next / Previous buttons:
hy: Image համար Նախորդ / Հաջորդ կոճակներ:

en: Default
hy: Անհոգություն

en: Custom
hy: Սովորություն

en: Styled
hy: Հարդարել

en: Choose whether to use default navigation buttons or to upload custom ones.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք կարելի է օգտագործել լռելյայն նավարկություն կոճակներ կամ վերբեռնեք մաքսային նորերը.

en: Next / Previous buttons style:
hy: Հաջորդ / Նախորդ կոճակները ոճ:

en: Choose the style of the button you prefer to have as navigation buttons.
hy: Ընտրեք ոճը կոճակը, դուք նախընտրում է ունենալ, քանի որ նավարկություն կոճակներ.

en: Upload buttons images:
hy: Վերբեռնել կոճակները պատկերներ:

en: This functionality is disabled in free version.
hy: Այս գործառույթն անջատված է ազատ տարբերակը.

en:  is not a directory.
hy: չէ ցուցակում.

en: Choose buttons:
hy: Ընտրեք կոճակները:

en: Choose group
hy: Ընտրեք խումբ

en: Choose color
hy: Ընտրեք գույնը

en: Choose the type and color for navigation button images. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
hy: Ընտրեք տեսակի եւ գույնի, նավարկություն կոճակը պատկերների. Որ տարբերակն նախատեսված է սահմանափակ նախադիտման (գույները ներառված չէ) նպատակներ եւ չի կարող փրկվել:

en: Next / Previous buttons size:
hy: Հաջորդ / Նախորդ կոճակները չափը:

en: Set the size for the next / previous buttons.
hy: Սահմանել չափը առաջիկա / նախորդ կոճակներ.

en: Play / Pause button:
hy: Խաղալ / դադար կոճակը:

en: Choose whether to display Play and Pause buttons or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է ցույց տալ Խաղալ ու դադար կոճակներ, թե ոչ:

en: Image for Play / Pause buttons:
hy: Image համար Play / Pause կոճակներ:

en: Choose whether to use default play/pause buttons or to upload custom ones.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք կարելի է օգտագործել default պիեսը / դադարից կոճակներ կամ վերբեռնեք մաքսային նորերը.

en: Play / Pause buttons style:
hy: Խաղալ / Pause կոճակները ոճը:

en: Play / Pause button size:
hy: Խաղալ / Pause կոճակը չափը:

en: Set the size for the play / pause buttons.
hy: Սահմանել չափը Play / Pause կոճակներ.

en: Buttons color:
hy: Buttons գույնը:

en: Select a color for the navigation buttons.
hy: Ընտրել գույնը նավիգացիոն կոճակները.

en: Hover color:
hy: Հովեր գույնը:

en: Select a hover color for the navigation buttons.
hy: Ընտրել hover գույնը նավիգացիոն կոճակները.

en: Select the type, size and the color of border for the navigation buttons.
hy: Ընտրեք տեսակը, չափը եւ գույնը սահմանի համար նավիգացիոն կոճակները.

en: Enable bullets:
hy: Միացնել փամփուշտ:

en: Choose whether to have navigation bullets or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է նավարկություն փամփուշտ, թե ոչ:

en: Show bullets:
hy: Ցույց տալ փամփուշտները:

en: Select between the option of always displaying the bullets or only when hovered.
hy: Ընտրել միջեւ տարբերակը մշտապես ցուցադրելով փամփուշտ կամ միայն այն ժամանակ, երբ hovered.

en: Show thumbnail on bullet hover:
hy: Ցույց տալ, thumbnail վրա գնդակից սավառնել:

en: Value must be between 0 to 1.
hy: Արժեքը պետք է լինի 0-ից 1:

en: Select the position for the navigation bullets.
hy: Ընտրել պաշտոնը նավիգացիոն փամփուշտներով.

en: Image for bullets:
hy: Image փամփուշտներով:

en: Text
hy: տեքստ

en: Choose whether to use default or styled bullets.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք կարելի է օգտագործել չկատարելու կամ հարդարել փամփուշտ.

en: Bullet style:
hy: Bullet ոճը:

en: Choose the style for the bullets.
hy: Ընտրեք ոճը փամփուշտներով.

en: Chooes buttons:
hy: Chooes կոճակներ:

en: Choose the type and color for the bullets. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
hy: Ընտրեք տեսակի եւ գույնի համար փամփուշտներով: Որ տարբերակն նախատեսված է սահմանափակ նախադիտման (գույները ներառված չէ) նպատակներ եւ չի կարող փրկվել:

en: Define the size of the navigation bullets.
hy: Սահմանել չափը նավիգացիոն փամփուշտներով.

en: Color:
hy: Գույն:

en: Select the color for the navigation bullets.
hy: Ընտրեք գույնը նավիգացիոն փամփուշտներով.

en: Active color:
hy: Ակտիվ գույնը:

en: Select the color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
hy: Ընտրեք գույնը գնդակից, որը ներկայումս ցուցադրման իմիջ.

en: Active Background color:
hy: Ակտիվ Ֆոնի գույնը:

en: Select the background color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
hy: Ընտրեք ֆոնի գույնը գնդակից, որը ներկայումս ցուցադրում է համապատասխան պատկերը.

en: Select the background color for the bullet.
hy: Ընտրեք ֆոնի գույնը գնդակից:

en: Set the margin for the navigation bullets in pixels.
hy: Սահմանել միջակայքն համար նավիգացիոն փամփուշտներով պիքսելներով

en: Filmstrip is disabled in free version.
hy: Տեսաժապավենը անջատված է ազատ տարբերակը.

en: Enable filmstrip:
hy: Միացնել filmstrip:

en: Choose whether to have thumbnails of the slides displayed as a filmstrip or not.
hy: Ընտրեք, թե արդյոք պետք է մատնապատկերներից սլայդներ ցուցադրվում է որպես կողմում գտնվող ֆոտոժապավենի, թե ոչ:

en: Set the position of the filmstrip.
hy: Սահմանել դիրքորոշումը կողմում գտնվող ֆոտոժապավենի.

en: Thumbnail dimensions:
hy: Thumbnail չափերը:

en: Define the maximum width and heigth of the filmstrip thumbnails.
hy: Սահմանել առավելագույն լայնությունը եւ heigth է filmstrip մատնապատկերներից.

en: Select the background color for the filmstrip.
hy: Ընտրեք ֆոնի գույնը կողմում գտնվող ֆոտոժապավենի.

en: Thumbnail separator:
hy: Thumbnail տարանջատիչ:

en: Set the separator for the thumbnails.
hy: Սահմանել, որ իրարից բաժանող համար մատնապատկերներից.

en: Active border:
hy: Ակտիվ սահմանը:

en: The thumbnail for the currently displayed image will have a border. You can set its size, type and color.
hy: The thumbnail համար ներկայումս ցուցաբերված պատկերով պետք է սահմանը. Դուք կարող եք սահմանել դրա չափը, տեսակը եւ գույնը:

en: Deactive transparency:
hy: Deactive թափանցիկություն:

en: You can set a transparency level for the inactive filmstrip items which must be between 0 to 100..
hy: Դուք կարող եք սահմանել թափանցիկության մակարդակը համար չգործող filmstrip կետերը, որոնք պետք է լինեն 0-ից 100 ...

en: Enable timer bar:
hy: Միացնել ժմչփ բար:

en: You can add a bar displaying the timing left to switching to the next slide on autoplay.
hy: Դուք կարող եք ավելացնել բար ցուցադրելը ժամանակը մնացել անցումը դեպի հաջորդ slide վրա autoplay.

en: Line top
hy: Line լավագույն

en: Circle top left
hy: Circle վերին ձախ

en: Circle top right
hy: Circle վերին աջ

en: Circle bottom left
hy: Circle ներքեւից ձախ

en: Circle bottom right
hy: Circle ներքեւի աջ

en: Choose the type of the timer bar to be used within the slider.
hy: Ընտրեք տեսակը ժմչփ բար պետք է օգտագործվի շրջանակներում slider.

en: Define the height of the timer bar.
hy: Սահմանել բարձրության ժմչփ բար.

en: Css:
hy: CSS:

en: Add custom CSS to apply custom changes to the slider.
hy: Ավելացնել մաքսային CSS կիրառել մաքսային փոփոխություններ են slider.

en: Post slider type:
hy: Հաղորդագրություն Ավելացված է Slider տիպը:

en: Static posts slides
hy: Ստատիկ հաղորդագրություններ սլայդներ

en: Dynamic posts slides
hy: Դինամիկ հաղորդագրություններ սլայդներ

en: Drag to re-order
hy: Քարշել կրկին պատվիրել

en: Edit Slide
hy: Խմբագրել Slide

en: Edit Image
hy: Խմբագրել Image

en: Edit Post
hy: Խմբագրել Post

en: Duplicate slide
hy: Կրկնվող slide

en: Remove Slide
hy: Հեռացնել Slide

en: Delete slide
hy: Ջնջել սահում

en: Add Posts
hy: Ավելացնել գրառումներ

en: Edit Slides
hy: Խմբագրել Slides

en: Add/Edit Post
hy: Ավելացնել / Խմբագրել ալբոմը

en: Add Post
hy: Ավելացնել գրառումը

en: You can set a redirection link, so that the user will get to the mentioned location upon hitting the slide. Use http:// and https:// for external links.
hy: Դուք կարող եք սահմանել redirection հղում, որպեսզի օգտագործողը կստանա նշված վայրում վրա հարվածում է սահում.Օգտագործեք http: // եւ https: // արտաքին հղումների:

en: Link the slide to:
hy: Link սահեցրեք է:

en: Open in a new window
hy: Բացել նոր պատուհանում

en: Layers
hy: Շերտեր

en: Add Text Layer
hy: Ավելացնել տեքստ շերտ

en: Add Image Layer
hy: Ավելացնել Image շերտը

en: Social Button Layer
hy: Սոցիալական Button Layer

en: Add Hotspot Layer
hy: Ավելացնել գոտում շերտը

en: Layer title
hy: Layer կոչումը

en: Delete layer
hy: Ջնջել շերտը

en: Duplicate layer
hy: Կրկնվող շերտը

en: Text:
hy: Տեքստը:

en: Leave blank to keep the initial width and height.
hy: Թողնել դատարկ է պահել նախնական լայնությունը եւ բարձրությունը.

en: In addition you can drag and drop the layer to a desired position.
hy: Ի լրումն, Դուք կարող եք քաշել եւ թողնել շերտը ցանկալի դիրքորոշումը.

en: Fixed step (left, center, right)
hy: Ֆիքսված քայլը (ձախ, կենտրոն, աջ)

en: Minimal size must be less than the actual size.
hy: Նվազագույն չափը պետք է լինի ոչ պակաս, քան փաստացի չափի.

en: Hover Color:
hy: Հովեր Color:

en: Font family:
hy: Տառատեսակի ընտանիքը:

en: Google fonts
hy: Google տառատեսակներ

en: Font weight:
hy: Տառատեսակի քաշը:

en: Use http:// and https:// for external links.
hy: Օգտագործեք http: // եւ https: // արտաքին հղումների.

en: Link:
hy: ՈՒղեցույց:

en: Text alignment:
hy: Տեքստի հավասարեցում:

en: Effect In:
hy: Ազդեցությունը:

en: Start
hy: Սկիզբ

en: Effect
hy: Ազդեցություն

en: 0 for play infinte times
hy: 0 է խաղալ անսահման անգամ

en: Iteration
hy: բազմակրկնություն

en: Effect Out:
hy: Ազդեցություն Out:

en: Padding:
hy: Լիցք:

en: Background Color:
hy: Ֆոնի գույնը:

en: Value must be between 0 to 100.
hy: Value պետք է լինի 0-ից մինչեւ 100-ի:

en: Transparent:
hy: Թափանցիկ:

en: Radius:
hy: Շառավիղ:

en: Remove shortcode:
hy: Հեռացնել հակիրճը:

en: Period of posts to display:
hy: Ժամկետը հաղորդագրությունների էկրանին:

en: Set the time for the posts, e.g. if set it to 24 hours it will display the posts added within the last 24 hours.
hy: Սահմանել ժամանակ է գրառումների, օրինակ Եթե ​​սահմանված է 24 ժամվա ընթացքում, այն պետք է ցույց գրառումները ավելացվել է վերջին 24 ժամվա ընթացքում:

en: Number of posts:
hy: Միավորների քան-Ֆորումում հաղորդագրությունների:

en: Set the number of posts which will be displayed as slides. If set to 0 or left empty it will display all posts.
hy: Սահմանել շարք Ֆորումում հաղորդագրությունների, որոնք պետք է ցուցադրվեն, սլայդներ: Եթե սահմանված է 0 կամ ձախ դատարկ դա ցույց է բոլոր գրառումները.

en: Choose post type:
hy: Ընտրեք post տեսակը:

en: Select the type for the dynamic posts, e.g. standard or custom post types.
hy: Ընտրեք տեսակը դինամիկ հաղորդագրությունների, օրինակ ստանդարտ կամ մաքսային գրությունները տեսակներ.

en: Author:
hy: Հեղինակ:

en: Select the author whose posts will be displayed within the slider.
hy: Ընտրեք հեղինակին որի հաղորդագրություններ կցուցադրվեն շրջանակներում slider.

en: Sort posts by:
hy: Տեսակավորել գրառումները է:

en: Select the option which will be used as a sorting basis while displaying posts.
hy: Ընտրեք այն տարբերակը, որը պետք է օգտագործվի որպես տեսակավորման հիման վրա, իսկ ցուցադրելը գրառումները.

en: Order posts by:
hy: Պատվիրեք գրառումները:

en: Set the ordering sequence for the posts- ascending or descending.
hy: Սահմանել կարգադրելով հաջորդականությունը համար posts- աճման կամ նվազման.

en: Post taxonomies:
hy: Հաղորդագրություն Ավելացված է: տաքսոնոմիաների:

en: The post content will not be displayed on back end. You will see a sample background, where you can add standard and dynamic-post layers, which will be displayed over the posts on front end.
hy: Գրառման բովանդակությունը չի ցուցադրվում է հետեւի վերջ. Դուք կարող եք տեսնել մի նմուշ ֆոն, որտեղ դուք կարող եք ավելացնել ստանդարտ եւ դինամիկ Հաղորդագրություն շերտերը, որոնք կցուցադրվեն շուրջ հաղորդագրությունների առջեւի վերջ.

en: Link the slide to post:
hy: Հղում սահեցրեք դեպի գրառումը:

en: Enter absolute url of the image.
hy: Մուտքագրեք բացարձակ URL- ը պատկերով.

en: Uninstall Post Slider by 10Web
hy: Տեղահանել Post Slider by 10Web

en: support team
hy: աջակցությունը թիմը

en: Contact us
hy: Կապը մեզ հետ

en: Before uninstalling the plugin, please Contact our %s. We'll do our best to help you out with your issue. We value each and every user and value what's right for our users in everything we do.<br />
              However, if anyway you have made a decision to uninstall the plugin, please take a minute to %s and tell what you didn't like for our plugins further improvement and development. Thank you !!!
hy: Նախքան տեղահանում plugin, խնդրում ենք դիմել մեր %s: Մենք պետք է անենք, որպեսզի օգնել ձեզ հետ, ձեր հարցի. Մենք արժեւորում յուրաքանչյուր օգտվողին, եւ արժեւորում այն, ինչ ճիշտ է մեր օգտագործողների համար, ինչ անում ենք:<br />Սակայն, եթե, այնուամենայնիվ, դուք որոշում է կայացրել հեռացնել plugin, խնդրում ենք մի րոպե դեպի %s եւ ասել, թե ինչ դուք չեք ուզում, որ մեր կոնտակտները հետագա բարելավման եւ զարգացման: Շնորհակալություն !!!

en: Deactivating Post Slider by 10Web plugin does not remove any data that may have been created. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
hy: Deactivating Post Slider WP Plugin չի հանել որեւէ տվյալներ, որոնք կարող են ստեղծվել. To լիովին հեռացնել այս plugin, դուք կարող եք տեղահանել այն այստեղ.

en: Once uninstalled, this can't be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
hy: Մի անգամ uninstalled, սա չի կարող հետ շրջվել. Դուք պետք է օգտագործել բազա Backup plugin է WordPress կրկնօրինակեք բոլոր տվյալներին.

en: The following Database Tables will be deleted:
hy: Հետեւյալ Նյութերի բազա աղյուսակներ կջնջվի:

en: Database Tables
hy: Նյութերի բազա Սեղաններ

en: Do you really want to uninstall Post Slider by 10Web plugin?
hy: Դուք իսկապես ուզում եք տեղահանել Post Slider by 10Web plugin.

en: UNINSTALL
hy: Տեղահանել

en: You are About to Uninstall Post Slider by 10Web plugin from WordPress.This Action Is Not Reversible.
hy: Դուք Օգտվողի Տեղահանել Post Slider by 10Web plugin - ից WordPress.This Action չէ շրջելի.

en: The following Database Tables successfully deleted:
hy: Հետեւյալ Նյութերի բազա աղյուսակներ հաջողությամբ ջնջվել:

en: To Finish the Uninstallation and Post Slider by 10Web will be Deactivated Automatically.
hy: Ավարտել է uninstallation եւ Post Slider by 10Web կապաակտիվացվի ավտոմատ.

en: Posts
hy: Գրառումներ

en: Add to slider
hy: Ավելացնել slider

en: You can include only published posts with featured image. If you want to include posts without featured image into the list, disable Featured image option in Settings->Global Options.
hy: Դուք կարող եք ներառել միայն տպագրված գրառումները հետ դիմագծերով պատկերը. Եթե դուք ուզում եք ներառել գրառումները առանց դիմագծերով պատկերը ցուցակի մեջ, անջատել դիմագծերով պատկերը տարբերակը Կարգավորումներ> Գլոբալ Ընտրանքներ.

en: Taxonomies
hy: դասակարգումների

en: Title
hy: կոչում

en: Image
hy: պատկեր

en: Type
hy: Տիպ

en: Date created
hy: Date ստեղծվել

en: Date modified
hy: Date փոփոխվել

en: Select a Slider
hy: Ընտրել Slider

en: - Select a Slider -
hy: - Ընտրեք Slider -

en: Title:
hy: Կոչում:

en: Select Slider
hy: Ընտրել Slider

en: Item Succesfully Saved.
hy: Item հաջողությամբ պահված:

en: You can't delete default theme
hy: Դուք չեք կարող ջնջել նախնական թեման

en: The item is successfully set as default.
hy: The նյութը հաջողությամբ սահմանվում է որպես լռելյայն.

en: Options Succesfully Saved.
hy: Options հաջողությամբ պահված:

en: Ordering Succesfully Saved.
hy: Պատվիրելով հաջողությամբ փրկվել.

en: A term with the name provided already exists.
hy: A տերմին անվան հետ, պայմանով, արդեն գոյություն ունի.

en: Name field is required.
hy: Անունը դաշտը պարտադիր է:

en: The slug must be unique.
hy: The Slug պետք է լինի եզակի.

en: You must set watermark type.
hy: Դուք պետք է սահմանել ջրի մակարդակի նշագիծ տեսակի.

en: Settings Succesfully Reset.
hy: Կառավարում հաջողությամբ Վերագործարկեք.

en: Search
hy: Որոնում

en: Reset
hy: Տեղավորել

en: item
hy: կետ

en: No %s found.
hy: Չի %s հայտնաբերվել:

en: There is no slider selected or the slider was deleted.
hy: Չկա Slider ընտրել, թե Slider ջնջվել.

en: There are no posts in this slider.
hy: Չկան Այս slider.

en: Pause
hy: Դադար

en: Play
hy: Խաղալ

en: Sliders
hy: Կարգավորիչներ մուտք գործելու,

en: Get Pro
hy: Ստացեք Pro

en: Uninstall
hy: Տեղահանել

en: Items Succesfully Saved.
hy: Նյութերի հաջողությամբ Պահված.

en: Changes made in this table should be saved.
hy: Կատարված փոփոխությունները այս աղյուսակում պետք է փրկվել.

en: Show order column
hy: Ցույց տալ կարգը սյունակ

en: You must select an image file.
hy: Դուք պետք է ընտրեք պատկերի ֆայլ.

en: You must select an audio file.
hy: Դուք պետք է ընտրեք ձայնային ֆայլը.

en: Add Social Button Layer
hy: Ավելացնել սոցիալական կոճակը շերտը

en: Are you sure you want to delete this layer ?
hy: Դուք համոզված եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս շերտը.

en: z-index
hy: Z ցուցանիշը

en: Sample text
hy: Տեքստի նմուշը

en: Set the HTML attribute specified in the IMG tag.
hy: Սահմանել HTML հատկանիշը նշված IMG կտրոնը:

en: Set width and height of the image.
hy: Set լայնությունը եւ բարձրությունը պատկերով.

en: Social button:
hy: Սոցիալական կոճակը:

en: Effect in:
hy: Հետեւանքները է:

en: Effect out:
hy: Ազդեցություն դուրս

en: Hotspot text position:
hy: Hotspot տեքստը պաշտոնը:

en: Hotspot Width:
hy: Hotspot Լայնությունը:

en: Hotspot Background Color:
hy: Hotspot Ֆոնի գույնը:

en: Hotspot Radius:
hy: Hotspot Շառավիղ:

en: Do you want to duplicate selected items?
hy: Ցանկանում եք կրկնօրինակել ընտրված կետերը.

en: Choose file.
hy: Ընտրել ֆայլը.

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
hy: Ներեցեք, դուք չեք թույլատրվում վերբեռնել այս տեսակի ֆայլ.

en: The thumbnail size must be between 0 to 1.
hy: The thumbnail չափը պետք է լինի 0-ից 1:

en: Do you want to delete slide?
hy: Ցանկանում եք ջնջել սլայդը:

en: Remove shortcode:
hy: Հեռացնել հակիրճը:

en: Are you sure you want to reset the slider?
hy: Համոզված եք, որ ցանկանում եք վերականգնել slider.

en: Touch Swipe Navigation
hy: Դիպչել Swipe նավարկություն

en: Installing the Post Slider by 10Web
hy: Տեղադրելու ալբոմը Slider WD

en: Creating Posts Sliders
hy: Ստեղծվում Գրառումներ կարգավորիչներ մուտք գործելու,

en: Creating Static Posts Slider
hy: Ստեղծվում Ստատիկ Գրառումներ Slider

en: Creating Dynamic Posts Slider
hy: Ստեղծվում Dynamic Գրառումներ Slider

en: Adding Layers to Sliders
hy: Ավելացնելով, շերտերը կարգավորիչներ մուտք գործելու

en: Text Layer
hy: Տեքստը Layer

en: Post Slider Settings
hy: Post Slider Կառավարում

en: Global Settings
hy: Global Կառավարում

en: Timer Bar
hy: ժմչփ Բար

en: Inserting Post Slider
hy: Ներմուծվում Post Slider

en: This section allows you to %s.
hy: Այս բաժինը հնարավորություն է տալիս Ձեզ %s.

en: Read More in User Manual
hy: Կարդալ Ավելին User Manual

en: Upgrade to paid version
hy: Թարմացնելու է վճարովի տարբերակի

en: Support Forum
hy: աջակցություն Ֆորում

en: Leave A Review?
hy: Կազմակերպության.

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
hy: Հուսով ենք, որ դուք վայելում օգտագործելով WordPress% s! Ցանկանում եք համարում թողնելով մեզ մի վերանայման վերաբերյալ WordPress.org.

en: Sure! I'd love to!
hy: Sure! Ես սիրում եմ!

en: I've already left a review
hy: Ես արդեն հեռացել է վերանայման

en: Maybe Later
hy: Միգուցե ավելի ուշ

en: Never show again
hy: Երբեք ցույց են տալիս, կրկին
