post-slider-wd - en to sv translation catalogue (433 entries)

en: All
sv: Allt

en: Changes must be saved.
sv: Förändringar måste sparas.

en: You must select at least one item.
sv: Du måste välja minst ett objekt.

en: Items Succesfully Duplicated.
sv: Objekt Att lyckas dubbleras.

en: Item Succesfully Deleted.
sv: Punkt Att lyckas utgår.

en: Error. Please install plugin again.
sv: Fel. Installera plugin igen.

en: Items Succesfully Deleted.
sv: Objekt Att lyckas utgå.

en: Item Succesfully Published.
sv: Punkt Att lyckas År.

en: Items Succesfully Published.
sv: Poster Att lyckas År.

en: Item Succesfully Unpublished.
sv: Punkt Att lyckas opublicerade.

en: Items Succesfully Unpublished.
sv: Objekt Att lyckas opublicerade.

en: Global Options
sv: globala alternativ

en: Save
sv: Spara

en: Include scripts/styles only on necessary pages
sv: Inkludera scripts / stilar endast på nödvändiga sidor

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Helps to decrease page load time. Might not function with some custom themes.
sv: Bidrar till att minska sidan laddningstid. Kanske inte fungerar med vissa anpassade teman.

en: Add font-family:
sv: Lägg till font-family:

en: Add to Google fonts
sv: Lägg till Google teckensnitt

en: Add font-family
sv: Lägg till font-family

en: The added font family will appear in the drop-down list of fonts.
sv: Den tillsatta Typsnitt visas i listrutan över typsnitt.

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Delete
sv: Radera

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: Name
sv: Namn

en: Select All
sv: Välj alla

en: Bulk Actions
sv: Massåtgärder

en: Apply
sv: Tillämpa

en: Slides
sv: Objektglas

en: Shortcode
sv: Kortkod

en: PHP function
sv: PHP-funktionen

en: Published
sv: Publicerad

en: Action
sv: Handling

en: Edit
sv: Redigera

en: Do you want to delete selected items?
sv: Vill du ta bort markerade objekt?

en: Edit post slider
sv: Redigera inlägg reglaget

en: Create new post slider
sv: Skapa nytt inlägg reglaget

en: Publishing Date
sv: Utgivningsdatum

en: Modification Date
sv: Ändringsdatum

en: Number of Comments
sv: Antal kommentarer

en: Post Title
sv: Inläggsrubrik

en: Menu Order
sv: Meny Beställ

en: Author
sv: Författare

en: Random
sv: Slumpmässig

en: Select
sv: Välja

en: Hour
sv: Timme

en: Day
sv: Dag

en: Week
sv: Vecka

en: Month
sv: Månad

en: Left
sv: Vänster

en: Center
sv: Centrum

en: Right
sv: Höger

en: None
sv: Inget

en: Solid
sv: Massiv

en: Dotted
sv: Prickad

en: Dashed
sv: Streckad

en: Double
sv: Dubbel

en: Ridge
sv: Ås

en: Outset
sv: Början

en: Angle
sv: Vinkel

en: Circle O
sv: Cirkel O

en: Circle
sv: Cirkel

en: Square O
sv: Fyrkantig O

en: Lighter
sv: Ljusare

en: Bold
sv: Fet

en: Slice Horizontal
sv: Skiva Horisontell

en: Fan
sv: Fläkt

en: Scale In
sv: Skala I

en: Parallel Slide Horizontal
sv: Parallell Slide Horisontell

en: Parallel Slide Vertical
sv: Parallell Slide Vertikal

en: Slice 3D Horizontal
sv: Skiva 3D Horisontell

en: Slice 3D Vertical
sv: Skiva 3D Vertikal

en: Slice 3D Horizontal Random
sv: Skiva 3D Horisontell Slumpmässig

en: Slice 3D Vertical Random
sv: Skiva 3D Vertikal Slumpmässig

en: Tiles
sv: Plattor

en: Block Scale Random
sv: Block Scale Slumpmässig

en: Cube Horizontal
sv: Kub Horisontell

en: Cube Vertical
sv: Kub Vertikal

en: Cube Random
sv: Kub Slumpmässig

en: Slice Vertical
sv: Skiva Vertikal

en: Slide Horizontal
sv: Slide Horisontell

en: Slide Vertical
sv: Slide Vertikal

en: Scale Out
sv: Skala ut

en: Blind Horizontal
sv: Blind Horisontell

en: Blind Vertical
sv: Blind Vertikal

en: 3D Random
sv: 3D Slumpmässig

en: Flash
sv: Blixt

en: Pulse
sv: Puls

en: RubberBand
sv: Gummiband

en: Shake
sv: Skaka

en: Hinge
sv: Gångjärn

en: RollIn
sv: Rollin

en: FadeIn
sv: Tona in

en: ZoomIn
sv: Zooma in

en: RollOut
sv: Rulla ut

en: FadeOut
sv: Tona ut

en: ZoomOut
sv: Zooma ut

en: Top
sv: Topp

en: Bottom
sv: Botten

en: Some options are disabled in free version.
sv: Vissa alternativ har inaktiverats i gratisversionen .

en: You can't edit the layer in free version.
sv: Du kan inte redigera lagret i gratisversionen .

en: This option is disabled in free version.
sv: Det här alternativet är inaktiverat i gratisversionen .

en: Slider Title:
sv: Slider Titel:

en: Slider title
sv: Slider titel

en: Save as Copy
sv: Spara som kopia

en: Cancel
sv: Annullera

en: Settings
sv: Inställningar

en: Global
sv: Globalt

en: Carousel
sv: Karusell

en: Navigation
sv: Navigering

en: Bullets
sv: Kulor

en: Filmstrip
sv: Bildbandet

en: Reset settings
sv: Återställ inställningar

en: Dimensions:
sv: Mått:

en: Maximum width and height for slider.
sv: Maximal bredd och höjd för reglaget.

en: Hide on small screens:
sv: Gömma sig på små skärmar:

en: Hide slider when resolution is smaller than
sv: Hide reglaget när upplösning är mindre än

en: Full width:
sv: Full bredd:

en: Ratio
sv: Förhållande

en: The image will stretch to the page width, taking the height based on dimensions ratio.
sv: Bilden kommer att sträcka till sidan bredd med höjd baseras på dimensioner förhållande.

en: Full width on small screens:
sv: Full bredd på små skärmar:

en: Full width slider when resolution is smaller than.
sv: Full bredd reglaget när upplösning är mindre än.

en: Background fit:
sv: Bakgrund fit:

en: Cover
sv: Skal

en: Fill
sv: Fyll

en: Contain
sv: Innehåller

en: Crop Image Position:
sv: Beskär bildläge :

en: Static slides order direction:
sv: Statiska diabilder beställa riktning:

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Featured image
sv: Dagens bild

en: Allow adding only posts containing featured image.
sv: Tillåt att lägga endast inlägg som innehåller presenterade bilden.

en: Align:
sv: Justera:

en: Set the alignment of the slider.
sv: Ställ anpassningen av reglaget.

en: Effect:
sv: Effekt:

en: Some effects are disabled in free version.
sv: Vissa effekter är inaktiverad i gratisversionen.

en: Effect duration:
sv: Effektduration:

en: Define the time for the effect.
sv: Ange tiden för effekten.

en: Parallax Effect:
sv: Parallax Effekt:

en: The direction of the movement, as well as the layer moving pace depend on the z-index value.
sv: Riktningen för rörelsen, liksom skiktet rörliga takten beror på z-indexvärdet.

en: Autoplay:
sv: Autospela:

en: Choose whether to autoplay the sliders or not.
sv: Välj om du vill spelas upp automatiskt reglagen eller inte.

en: Two way slideshow:
sv: Tvåvägs bildspel:

en: Slideshow can go backwards if someone switch to a previous slide.
sv: Bildspel kan gå baklänges om någon byta till en tidigare bild.

en: Enable loop:
sv: Aktivera slinga:

en: Time Interval:
sv: Tidsintervall:

en: sec.
sv: sek.

en: Set the time interval for the change of the sliders when autoplay is on.
sv: Ställ in tidsintervallet för ändring av reglagen när autoplay är på.

en: Stop on hover:
sv: Stopp på hover:

en: The option works when autoplay is on.
sv: Alternativet fungerar när autoplay är på.

en: Choose whether to have the slides change in a random manner or to keep the original sequence.
sv: Välj om du vill ha bilderna förändras på ett slumpmässigt sätt eller för att hålla den ursprungliga sekvensen.

en: Start with slide:
sv: Börja med bild:

en: The slider will start with the specified slide. You can use the value 0 for random.
sv: Löparen börjar med den angivna bilden. Du kan använda värdet 0 för slumpmässig.

en: Music:
sv: Musik:

en: Choose whether to have music/audio track playback with the slider or not.
sv: Välj om du vill ha musik / ljudspår uppspelning med reglaget eller inte.

en: Music url:
sv: Musik url:

en: Only .aac,.m4a,.f4a,.mp3,.ogg,.oga formats are supported.
sv: Endast AAC, är .m4a, .f4a, Mp3, Ogg, .oga format som stöds.

en: Choose to have faster load for the first few images and process the rest meanwhile.
sv: Välj att ha snabbare belastning för de första bilderna och bearbeta resten tiden.

en: Background color:
sv: Bakgrundsfärg:

en: Transparency value must be between 0 to 100.
sv: Öppenhet värdet måste vara mellan 0 och 100.

en: Set the border width, type and the color.
sv: Ställ gränsen bredd, typ och färg.

en: Border radius:
sv: Gränsradie:

en: Use CSS type values.
sv: Använd CSS anger du värden.

en: Margin:
sv: Marginal:

en: Set a margin for the slider.
sv: Ställ en marginal för reglaget.

en: Use CSS type values (e.g. 10px 10px 5px #888888).
sv: Använd CSS anger du värden (t ex 10px 10px 5px # 888888).

en: Right click protection:
sv: Högerklicka Skydd:

en: Disable image right click possibility.
sv: Inaktivera bild högerklicka möjlighet.

en: Layer out on next:
sv: Layer ut på nästa:

en: Choose whether to have the layer effect out regardless of the timing between the hit to the next slider or skip the effect out and get to the next image.
sv: Välj om du vill ha lagereffekten ut oberoende av tiden mellan träffen till nästa reglaget eller hoppa effekten ut och få till nästa bild.

en: Text layer character limit:
sv: Textlager tecken:

en: This will limit the number of characters for post content displayed as a text layer.
sv: Detta kommer att begränsa antalet tecken för publicera innehåll visas som ett textlager.

en: Published:
sv: Publicerad:

en: Choose whether to publish the mentioned slider or not.
sv: Välj om du vill publicera den nämnda reglaget eller inte.

en: Carousel is disabled in free version.
sv: Karusell är inaktiverad i gratisversionen .

en: Carousel:
sv: Karusell:

en: If you activate this feature the effects you had chosen in Global settings for your slider will not play.
sv: Om du aktiverar den här funktionen de effekter du hade valt i Globala inställningar för din skjutreglaget inte kommer att spela.

en: Number of images for carousel:
sv: Antal bilder för karusell:

en: Carousel image ratio:
sv: Karusell bilder förhållande:

en: The value must be between 0 and 1.
sv: Värdet måste vara mellan 0 och 1.

en: Fixed width:
sv: Fast bredd:

en: Background image angle:
sv: Bakgrundsbild vinkel:

en: Background image grayscale:
sv: Bakgrundsbild gråskala:

en: You can change the color scheme for background images to grayscale. Values must be between 0 to 100.
sv: Du kan ändra färgschemat för bakgrundsbilder till gråskala. Värden måste vara mellan 0 och 100.

en: Background image transparency:
sv: Bakgrundsbild öppenhet:

en: You can set transparency level for background images. Values should be between 0 to 100.
sv: Du kan ställa in transparens för bakgrundsbilder . Värden bör vara mellan 0 och 100.

en: Next / Previous buttons:
sv: Nästa / Föregående knapparna:

en: Choose whether to display Previous and Next buttons or not.
sv: Välj om du vill visa knapparna Föregående och Nästa eller inte.

en: Mouse swipe navigation:
sv: Mus svepa navigering:

en: Touch swipe navigation:
sv: Tryck svepa navigering:

en: Mouse wheel navigation:
sv: Mushjulet navigering:

en: Keyboard navigation:
sv: Tangentbordsnavigering :

en: Show Navigation buttons:
sv: Visa Navigeringsknappar:

en: On hover
sv: På hovring

en: Always
sv: Alltid

en: Select between the option of always displaying the navigation buttons or only when hovered.
sv: Välj mellan möjligheten att alltid visa navigeringsknapparna eller bara när svävade.

en: Image for Next / Previous buttons:
sv: Bilden Nästa Föregående knappar /:

en: Default
sv: Standard

en: Custom
sv: Anpassad

en: Styled
sv: Formaterad

en: Choose whether to use default navigation buttons or to upload custom ones.
sv: Välj om du vill använda standardnavigeringsknapparna eller ladda upp egna sådana.

en: Next / Previous buttons style:
sv: Nästa / Föregående knappar stil:

en: Choose the style of the button you prefer to have as navigation buttons.
sv: Välj stil på knappen som du föredrar att ha som navigeringsknappar.

en: Upload buttons images:
sv: Ladda upp knappar bilder:

en: This functionality is disabled in free version.
sv: Denna funktion är inaktiverad i gratisversionen .

en: Reverse
sv: Omvänd

en:  is not a directory.
sv: är inte en katalog.

en: Choose buttons:
sv: Välj knappar:

en: Choose group
sv: Välj grupp

en: Choose color
sv: Välj färg

en: Choose the type and color for navigation button images. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
sv: Välj typ och färg för navigering knapp bilder. Alternativet är avsedd för begränsad förhandsgranskning (färger som inte ingår) syften och kan inte sparas.

en: Next / Previous buttons size:
sv: Nästa / Föregående knappar storlek:

en: Set the size for the next / previous buttons.
sv: Ställ in storlek för nästa / föregående knappar.

en: Play / Pause button:
sv: Spela upp / Paus:

en: Choose whether to display Play and Pause buttons or not.
sv: Välj om du vill visa Play och Pause knappar eller inte.

en: Image for Play / Pause buttons:
sv: Bilden Play / Pause knappar:

en: Choose whether to use default play/pause buttons or to upload custom ones.
sv: Välj om du vill använda standard spela / pausa knapparna eller ladda upp egna sådana.

en: Play / Pause buttons style:
sv: Spela / Paus knappar stil:

en: Play / Pause button size:
sv: Spela upp / Paus storlek:

en: Set the size for the play / pause buttons.
sv: Ställ in storlek för uppspelning / paus-knapparna.

en: Buttons color:
sv: Knappar färg:

en: Select a color for the navigation buttons.
sv: Välj en färg för navigeringsknapparna.

en: Hover color:
sv: Hover färg:

en: Select a hover color for the navigation buttons.
sv: Välj en hover färg för navigeringsknapparna.

en: Select the type, size and the color of border for the navigation buttons.
sv: Välj typ, storlek och färg på gränsen för navigeringsknapparna.

en: Enable bullets:
sv: Aktivera kulor:

en: Choose whether to have navigation bullets or not.
sv: Välj om du vill ha navigerings kulor eller inte.

en: Show bullets:
sv: Show kulor:

en: Select between the option of always displaying the bullets or only when hovered.
sv: Välj mellan möjligheten att alltid visa kulorna eller bara när svävade.

en: Show thumbnail on bullet hover:
sv: Visa miniatyrbild på kula hover:

en: Thumbnail Size:
sv: Miniatyrstorlek :

en: Value must be between 0 to 1.
sv: Värdet måste vara mellan 0-1.

en: Select the position for the navigation bullets.
sv: Välj läget för navigerings kulor.

en: Image for bullets:
sv: Bilden kulor:

en: Choose whether to use default or styled bullets.
sv: Välj om du vill använda standard eller stylade kulor.

en: Bullet style:
sv: Bullet stil:

en: Choose the style for the bullets.
sv: Välj stil för kulorna.

en: Chooes buttons:
sv: Chooes knappar:

en: Choose the type and color for the bullets. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
sv: Välj typ och färg för kulorna. Alternativet är avsedd för begränsad förhandsgranskning (färger som inte ingår) syften och kan inte sparas.

en: Size:
sv: Storlek:

en: Define the size of the navigation bullets.
sv: Definiera storleken av navigerings kulor.

en: Color:
sv: Färg:

en: Select the color for the navigation bullets.
sv: Välj färg för navigerings kulor.

en: Active color:
sv: Aktiv färg:

en: Select the color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
sv: Välj färg för kulan, som för närvarande visar en motsvarande bild.

en: Active Background color:
sv: Aktiv Bakgrundsfärg :

en: Select the background color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
sv: Välj bakgrundsfärg för kulan, som för närvarande visar en motsvarande bild.

en: Select the background color for the bullet.
sv: Välj bakgrundsfärg för kulan.

en: Set the margin for the navigation bullets in pixels.
sv: Ställ in marginalen för navigerings kulor i pixlar.

en: Filmstrip is disabled in free version.
sv: Filmremsa är inaktiverad i gratisversionen .

en: Enable filmstrip:
sv: Aktivera filmremsa:

en: Choose whether to have thumbnails of the slides displayed as a filmstrip or not.
sv: Välj om du vill ha miniatyrer av bilderna visas som en filmremsa eller inte.

en: Set the position of the filmstrip.
sv: Ställ in positionen för filmremsan.

en: Thumbnail dimensions:
sv: Miniatyr dimensioner:

en: Define the maximum width and heigth of the filmstrip thumbnails.
sv: Definiera den maximala bredden och heigth av bildbandet miniatyr.

en: Select the background color for the filmstrip.
sv: Välj bakgrundsfärg för filmremsan.

en: Set the separator for the thumbnails.
sv: Ställ separatorn för miniatyrbilderna .

en: Active border:
sv: Aktiv kant:

en: The thumbnail for the currently displayed image will have a border. You can set its size, type and color.
sv: Miniatyren för den bild som visas kommer att ha en gräns. Du kan ställa in dess storlek, typ och färg.

en: Deactive transparency:
sv: Deaktiv öppenhet:

en: You can set a transparency level for the inactive filmstrip items which must be between 0 to 100..
sv: Du kan ställa in en transparens för inaktiva filmstrip poster som måste vara mellan 0 till 100 ..

en: Enable timer bar:
sv: Aktivera timer bar:

en: You can add a bar displaying the timing left to switching to the next slide on autoplay.
sv: Du kan lägga till en bar som visar timingen kvar att byta till nästa bild på autoplay.

en: Type:
sv: Typ:

en: Line top
sv: Linje topp

en: Line Bottom
sv: Linje Botten

en: Circle top left
sv: Circle uppe till vänster

en: Circle top right
sv: Cirkel upp till höger

en: Circle bottom left
sv: Cirkel nere till vänster

en: Circle bottom right
sv: Cirkel nedre högra

en: Choose the type of the timer bar to be used within the slider.
sv: Välj typ av timerfältet för att användas inom skjutreglaget.

en: Define the height of the timer bar.
sv: Definiera höjden på timerfältet.

en: Add custom CSS to apply custom changes to the slider.
sv: Lägg till anpassade CSS att tillämpa beställnings- ändringar till reglaget.

en: Post slider type:
sv: Post reglaget typ:

en: Static posts slides
sv: Statiska inlägg diabilder

en: Dynamic posts slides
sv: Dynamiska inlägg diabilder

en: Drag to re-order
sv: Dra för att ändra ordningen

en: Edit Slide
sv: Redigera Slide

en: Edit Image
sv: Redigera Bild

en: Edit Post
sv: Ändra meddelande

en: Duplicate slide
sv: Dubblettbild

en: Remove Slide
sv: Ta Slide

en: Delete slide
sv: Radera sliden

en: Add Posts
sv: Lägg inlägg

en: Edit Slides
sv: Redigera Slides

en: Add/Edit Post
sv: Lägg till / redigera inlägg

en: Add Post
sv: Lägg till Post

en: You can set a redirection link, so that the user will get to the mentioned location upon hitting the slide. Use http:// and https:// for external links.
sv: Du kan ställa in en omdirigering länk, så att användaren kommer att få nämnda plats vid slå bilden.Använd http: // och https: // för externa länkar.

en: Link the slide to:
sv: Länka bilden till:

en: Open in a new window
sv: Öppna i nytt fönster

en: Layers
sv: skikt

en: Add Text Layer
sv: Lägg till text Layer

en: Add Image Layer
sv: Lägg till bildlagret

en: Add Hotspot Layer
sv: Lägg Hotspot Skikt

en: Layer title
sv: Skikt titel

en: Delete layer
sv: Ta bort lager

en: Duplicate layer
sv: Duplicerade lagret

en: Leave blank to keep the initial width and height.
sv: Lämna tomt för att hålla den ursprungliga bredd och höjd.

en: Break-word
sv: Break-ord

en: In addition you can drag and drop the layer to a desired position.
sv: Dessutom kan du dra och släppa lagret till ett önskat läge.

en: Fixed step (left, center, right)
sv: Fast steg (vänster, mitten, höger)

en: Minimal size must be less than the actual size.
sv: Minimal storlek måste vara mindre än den verkliga storleken.

en: Hover Color:
sv: Hover Färg:

en: Font family:
sv: Typsnittsfamilj:

en: Google fonts
sv: Google typsnitt

en: Font weight:
sv: Textvikt:

en: Use http:// and https:// for external links.
sv: Använd http: // och https: // för externa länkar.

en: Link:
sv: Länk:

en: Text alignment:
sv: Textjustering :

en: Effect In:
sv: Effekt I:

en: Effect
sv: Effekt

en: Duration
sv: Varaktighet

en: 0 for play infinte times
sv: 0 för att spela oändliga gånger

en: Effect Out:
sv: Effekt ut:

en: Background Color:
sv: Bakgrundsfärg:

en: Value must be between 0 to 100.
sv: Värdet måste vara mellan 0 och 100.

en: Radius:
sv: Radie:

en: Remove shortcode:
sv: Ta kortkod:

en: Period of posts to display:
sv: Period av tjänster till display:

en: Set the time for the posts, e.g. if set it to 24 hours it will display the posts added within the last 24 hours.
sv: Ställ in tiden för inlägg, t.ex. om den är inställd till 24 timmar kommer det att visa tjänster tillsatta under de senaste 24 timmarna.

en: Number of posts:
sv: Antal inlägg:

en: Set the number of posts which will be displayed as slides. If set to 0 or left empty it will display all posts.
sv: Ställ in antal tjänster som kommer att visas som diabilder. Om satt till 0 eller lämnas tomt kommer det att visa alla inlägg.

en: Choose post type:
sv: Välj efter typ:

en: Select the type for the dynamic posts, e.g. standard or custom post types.
sv: Välj typ för den dynamiska tjänster, t.ex. standard eller anpassade posttyper.

en: Author:
sv: Författare:

en: Select the author whose posts will be displayed within the slider.
sv: Välj författaren vars tjänster kommer att visas inom skjutreglaget.

en: Sort posts by:
sv: Sortera inlägg av:

en: Select the option which will be used as a sorting basis while displaying posts.
sv: Välj det alternativ som kommer att användas som ett sorterings grund medan du visar inlägg.

en: Order posts by:
sv: Beställ inlägg av:

en: Set the ordering sequence for the posts- ascending or descending.
sv: Ställ in beställningssekvensen för posts- stigande eller fallande.

en: Post taxonomies:
sv: Inlägg taxonomier:

en: Slide
sv: Glida

en: The post content will not be displayed on back end. You will see a sample background, where you can add standard and dynamic-post layers, which will be displayed over the posts on front end.
sv: Innehållet inlägg kommer inte att visas på bakdelen. Du kommer att se ett urval bakgrund, där du kan lägga till standard och dynamisk-post skikt, som kommer att visas under stolparna på fronten.

en: Link the slide to post:
sv: Länka bilden till inlägg:

en: Enter absolute url of the image.
sv: Ange absolut url av bilden.

en: Uninstall Post Slider by 10Web
sv: Avinstallera Post Slider by 10Web

en: support team
sv: supportteam

en: Contact us
sv: Kontakta oss

en: Before uninstalling the plugin, please Contact our %s. We'll do our best to help you out with your issue. We value each and every user and value what's right for our users in everything we do.<br />
              However, if anyway you have made a decision to uninstall the plugin, please take a minute to %s and tell what you didn't like for our plugins further improvement and development. Thank you !!!
sv: Innan du avinstallerar pluginet, vänligen kontakta vår %s.Vi gör vårt bästa för att hjälpa dig med ditt problem. Vi värdesätter varje användare och värderar vad som är rätt för våra användare i allt vi gör.<br />Om du ändå har fattat ett beslut om att avinstallera pluginet, vänligen ta en minut till %s Och berätta vad du inte tyckte om våra plugins ytterligare förbättring och utveckling. Tack !!!

en: Deactivating Post Slider by 10Web plugin does not remove any data that may have been created. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
sv: Avaktivera Post Slider by 10Web plugin tar inte bort några data som kan ha skapats. För att helt ta bort denna plugin, kan du avinstallera det här.

en: WARNING:
sv: VARNING:

en: Once uninstalled, this can't be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
sv: När avinstalle detta kan inte ångras. Du bör använda en databas Backup plugin för Wordpress att säkerhetskopiera alla data först.

en: The following Database Tables will be deleted:
sv: Följande databastabeller kommer att tas bort:

en: Database Tables
sv: Databastabeller

en: Do you really want to uninstall Post Slider by 10Web plugin?
sv: Vill du verkligen vill avinstallera Post Slider by 10Web plugin?

en: UNINSTALL
sv: AVINSTALLERA

en: You are About to Uninstall Post Slider by 10Web plugin from WordPress.This Action Is Not Reversible.
sv: Du är på väg att avinstallera Post Slider by 10Web plugin från WordPress.This Action är inte Vändbar.

en: The following Database Tables successfully deleted:
sv: Följande databastabeller raderats:

en: Click Here
sv: Klicka här

en: To Finish the Uninstallation and Post Slider by 10Web will be Deactivated Automatically.
sv: Avsluta avinstallationen och Post Slider by 10Web kommer att avaktiveras automatiskt.

en: Posts
sv: Inlägg

en: Add to slider
sv: Lägg till skjutreglaget

en: You can include only published posts with featured image. If you want to include posts without featured image into the list, disable Featured image option in Settings->Global Options.
sv: Du kan inkludera bara publicerade inlägg med skissbild. Om du vill inkludera inlägg utan skissbild i listan, avaktivera anläggningen alternativ i Inställningar> Globala alternativ.

en: Taxonomies
sv: taxonomier

en: -all-
sv: -Alla-

en: Title
sv: Titel

en: Image
sv: Bild

en: Type
sv: Typ

en: Date created
sv: Datum skapad

en: Date modified
sv: Datum ändrat

en: Select a Slider
sv: Välj en Slider

en: - Select a Slider -
sv: - Välj en Slider -

en: Title:
sv: Titel:

en: Select Slider
sv: Välj Slider

en: Item Succesfully Saved.
sv: Punkt Att lyckas sparade.

en: You can't delete default theme
sv: Du kan inte ta bort standardtema

en: The item is successfully set as default.
sv: Objektet framgångsrikt inställd som standard.

en: Options Succesfully Saved.
sv: Alternativ Att lyckas sparade.

en: Ordering Succesfully Saved.
sv: Beställnings Att lyckas sparade.

en: A term with the name provided already exists.
sv: En term med namnet redan existerar.

en: Name field is required.
sv: Namn fältet är obligatoriskt.

en: The slug must be unique.
sv: Pluggen måste vara unikt.

en: You must set watermark type.
sv: Du måste ställa in vattenstämpel typ.

en: Settings Succesfully Reset.
sv: Inställningar Att lyckas Återställ.

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: item
sv: objekt

en: No %s found.
sv: Nej %s hittades.

en: There is no slider selected or the slider was deleted.
sv: Det finns ingen skjut valt eller reglaget raderades.

en: There are no posts in this slider.
sv: Det finns inga inlägg i det här skjutreglaget.

en: Pause
sv: Paus

en: Play
sv: Spela

en: Sliders
sv: Reglagen

en: Get Pro
sv: få Pro

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Items Succesfully Saved.
sv: Poster Att lyckas Sparad.

en: Changes made in this table should be saved.
sv: Ändringar i denna tabell ska sparas.

en: Show order column
sv: Visa beställning kolonn

en: You must select an image file.
sv: Du måste välja en bildfil.

en: You must select an audio file.
sv: Du måste välja en ljudfil.

en: Add Social Button Layer
sv: Lägg sociala knapp Skikt

en: Are you sure you want to delete this layer ?
sv: Är du säker på att du vill radera detta skikt?

en: Sample text
sv: Exempeltext

en: Set the HTML attribute specified in the IMG tag.
sv: Ställ in HTML-attribut som anges i IMG-taggen.

en: Scale:
sv: Skala:

en: Set width and height of the image.
sv: Ställ in bredden och höjden på bilden.

en: Social button:
sv: Social knapp:

en: Effect in:
sv: Effekt på:

en: Effect out:
sv: Effekt ut:

en: Hotspot text position:
sv: Hotspot ståndpunkten:

en: Hotspot Width:
sv: Hotspot Bredd:

en: Hotspot Background Color:
sv: Hotspot Bakgrundsfärg:

en: Hotspot Radius:
sv: Hotspot Radie:

en: Break-word:
sv: Break-ord:

en: Do you want to duplicate selected items?
sv: Vill du kopiera markerade objekt?

en: Choose file.
sv: Välj FIL.

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
sv: Tyvärr är det inte tillåtet att ladda upp denna typ av fil.

en: The thumbnail size must be between 0 to 1.
sv: Miniatyrstorlek måste vara mellan 0-1.

en: Do you want to delete slide?
sv: Vill du ta bort slide?

en: Remove shortcode:
sv: Ta kortkod:

en: Are you sure you want to reset the slider?
sv: Är du säker på att du vill återställa reglaget?

en: Touch Swipe Navigation
sv: Tryck på Svep Navigation

en: Installing the Post Slider by 10Web
sv: Installera Post Slider by 10Web

en: Creating Posts Sliders
sv: Skapa inlägg Sliders

en: Creating Static Posts Slider
sv: Skapa Statisk inlägg Slider

en: Creating Dynamic Posts Slider
sv: Skapa Dynamic inlägg Slider

en: Adding Layers to Sliders
sv: Tillsats Skikt till Sliders

en: Text Layer
sv: textlager

en: Image Layer
sv: bild Layer

en: Post Slider Settings
sv: Inlägg Slider Settings

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: Timer Bar
sv: timer Bar

en: Inserting Post Slider
sv: Sätta Post Slider

en: This section allows you to %s.
sv: I det här avsnittet kan du %s.

en: Read More in User Manual
sv: Läs mer i bruksanvisningen

en: Upgrade to paid version
sv: Uppgradera till betald version

en: Support Forum
sv: Supportforum

en: Leave A Review?
sv: Lämna en översyn?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
sv: Vi hoppas att du har haft hjälp Wordpress% s! Kan du tänka dig att lämna oss en recension om WordPress.org?

en: Sure! I'd love to!
sv: Säker! Jag vill gärna!

en: I've already left a review
sv: Jag har redan lämnat en översyn

en: Maybe Later
sv: Kanske senare

en: Never show again
sv: Visa aldrig igen
