wdps - en to ja_JP translation catalogue (14 entries)

en: There is no slider selected or the slider was deleted.
ja_JP: そこに選択されていませんギャラリーはありませんかギャラリーが削除されました

en: There are no posts  in this slider.
ja_JP: このスライダーで投稿はありません。

en: Pause
ja_JP: 一時停止します

en: Play
ja_JP: 再生

en: Leave A Review?
ja_JP: レビューを残しますか？

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
ja_JP: 私たちはあなたのワードプレスを使用して楽しんできた願っています %s! あなたは私たちにWordPress.orgのレビューを残すことを検討しますか？

en: Sure! I'd love to!
ja_JP: 確かに！ 是非！

en: I've already left a review
ja_JP: 私はすでにレビューを残してきました

en: Maybe Later
ja_JP: たぶん後で

en: Never show again
ja_JP: 再度表示しません

en: Hey! How's It Going?
ja_JP: ヘイ！ 調子はどう？

en: Thank you for using WordPress %s! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
ja_JP: ワードプレスをご利用いただきありがとうございます  %s! ご質問があれば私たちは、あなたが必要なすべてのものを見つけたことを願って、しかし：

en: Check out User Guide
ja_JP: ユーザーガイドをご覧ください

en: Get Some Help
ja_JP: いくつかのヘルプを取得
