wdps - en to pt_PT translation catalogue (22 entries)

en: There is no slider selected or the slider was deleted.
pt_PT: Não há galeria selecionada ou a galeria foi excluída.

en: There are no posts in this slider.
pt_PT: Não há posts neste slider.

en: Share on Facebook
pt_PT: Compartilhe no Facebook.

en: Share on Twitter
pt_PT:  Compartilhar no Twitter.

en: Share on Google+
pt_PT: Compartilhe no Google+.

en: Pause
pt_PT: Pausa

en: Leave A Review?
pt_PT: Deixe um comentário?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
pt_PT: Esperamos que você tenha gostado usando o WordPress %s! Você consideraria deixando-nos um comentário sobre WordPress.org?

en: Sure! I'd love to!
pt_PT: Certo! Eu adoraria!

en: I've already left a review
pt_PT: Eu já deixou um comentário

en: Maybe Later
pt_PT: Talvez mais tarde

en: Never show again
pt_PT: Nunca mostrar novamente

en: Hey! How's It Going?
pt_PT: Ei! Como tá indo?

en: Thank you for using WordPress %s! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
pt_PT: Obrigado por usar o WordPress  %s! Esperamos que você encontrou tudo que você precisa, mas se você tiver quaisquer perguntas:

en: Check out User Guide
pt_PT: Confira Guia do Usuário

en: Get Some Help
pt_PT: Obter Ajuda

en: Post Slider by 10Web is a responsive plugin, which allows adding sliders to your posts/pages and to custom location.
pt_PT: Post Slider by 10Web é um plugin sensível, que permite a adição de slides para seus posts / páginas e local personalizado.

en: Updates
pt_PT: atualizações

en: You can download the latest version of your plugins from your %s account.
                After deactivate and delete the current version.
                Install the downloaded latest version of the plugin.
pt_PT: Você pode baixar a versão mais recente dos plugins do seu %s conta.
    Depois de desativar e excluir a versão atual.
    Instale a última versão do plugin baixado.

en: Current version %s
pt_PT: Versão Atual  %s

en: There is a new %s version
pt_PT: Existe uma nova %s  versão

en: %s is up to date.
pt_PT: %s esta em dia.
